لنز دوربین را چگونه تعویض کنیم؟

 

از  مزایای دوربین های DSLR این است که می توانید بر حسب موقعیت و نوع عکسی که می خواهید بگیرید ، لنز دوربین خود را تغییر دهید، اما برای اینکه بتوانید بدون آسیب رساندن به لنز و یا دوربین ، لنز را تعویض کنید باید به نکات زیر توجه داشته باشید :

جهت محافظت از LCD دوربین تان را به پشت بر روی سطحی نرم ، مانند صندلی ماشین یا کیف دوربین قرار دهید و با هر دو دست می توانید لنز دوربین را تعویض کنید.

 

 

 

لنزی که می خواهید تعویض کنید را نزدیک به دوربین قرار داده تا از زمان باز بودن دریچه لنز دوربین کم کرده و احتمال وارد شدن خاک به داخل دوربین را کاهش دهید.

 

 

 

با استفاده از دست چپ خود دکمه رها کردن لنز را فشار دهید، و با استفاده از دست راست لنز را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید و لنز را بردارید.


 

لنز را کنار بگذارید. درب محافظ موجود بر روی لنز دیگر را بردارید و بر روی لنزی که برداشته اید ببندید ، بدین شکل ضمن تامین امنیت لنز از نشستن گرد و غبار بر روی آن نیز جلوگیری میکنید.

برای وصل لنز های nikon ، نقطه سفید رنگ روی لنز را بر روی نقطه سفید رنگ موجود روی بدنه دوربین قرار دهید.

 

لنز را جا بیاندازید و در جهت خلاف عقربه های ساعت بچرخانید، تا زمانی که صدای کلیک آن را بشنوید. درپوش جلوی لنز را بردارید و شروع به عکاسی کنید .

نکته : در فضای باز و دارای گرد و غبار از انجام این کار خودداری کنید. ترجیحاً سعی کنید در فضا های بسته و یا بطور مثال در ماشین تان این کار را انجام دهید، تا گرد و غبار وارد دوربین نشود و به سنسور دوربین آسیبی وارد نکند. و اگر در مکانی هستید که به ماشین و یا چادر دسترسی ندارید می توانید دوربین را داخل کیف برده و لنز را همانجا تعویض کنید .