چه دوربینی بخرم؟

برای خرید دوربین باید موارد ذیل رو مد نظر داشت :

اولا کاملا بستگی به نیازها و موارد کاربردتان از دوربین و لنز دارد و سطح توقع شما از این لوازم و کیفیت عکسهایتان، دوربین شما قرار است فقط عکس خانوادگی بگیرد یا با آن کار می کنید؟ (در واقع وسیله کارتان است). عکسهایتان را چاپ هم می کنید یا نه و ...دوربینها در چندین فرمت از قبیل کامپکت ، دی اس ال آر ، میرورلس در بازار موجود هستند.که هر کدام از این دسته بندیها دارای مدلهای مختلفی هستند.

دوربینهای کامپکت که با یکی از حروف W , P ,L , S ,B ,A و AW شروع میشوند از آنها به دوربین های خانگی نیز یاد می شود ، دارای ایعاد کوچک و کارکردی آسان میباشند. و مشخصه ظاهریشان اینست که لنز و بدنه قابل جدا شدن نیستن.

لازم به ذکر است مدل p900 هم نوعی از کامپکت است که البته بسیار پیشرفته و دارای زومی بسیار قوی((83x میباشد.

http://www.nikon.co.ir/products/1616/d2c14c2bac/P340_BK_front34l_lo.jpg

دوربین های دی اس ال آر که شامل کراپ دار و فول فریم هستند (در مجالی دیگر توضیحات بیشتری ارائه خواهد شد)و با حرف D انگلیسی شروع میشوند. دوربین های رایج در بازار که عموما دارای رزولوشنی بالای 24 مگاپبکسل هستند.دارای حجم و وزن بیشتری از دوربین های کامپکت هستند که علامت مشخصه تفکیک آنها از کامپکت ها این است که لنزشان قابل جدا شدن از بدنه و قابلیت تعویض شدن دارند و میتوانید از لنزهای متنوع استفاده کنید.

http://www.nikon.co.ir/products/1599/abadfaf0c6/D5300_BK_18_140_frt34l.jpg

دوربین های میرورلس که باعدد 1 انگلیسی شروع میشوند، نسل بعد از دوربین های اس ال آر هستند به جهت سبک بودن و قابلیت حمل آسانتر ، حجمی کمتر و کیفیت مناسب تولید شدن.این دوربینها هم لنزهایشان قابل تعویض هستند.

http://www.fullcompass.com/common/products/original/241516.jpg

 

دوم اینکه چقدر میخواهید برای خرید دوربین و یا لنز هزینه کنید.

توصیه می شود برای خرید دوربین و یا لنز، موارد بالا را در نظر گرفته و همچنین در اینترنت از طریق سایت های معتبر مشخصات دوربین و حتی نمونه عکسها را نیز ببینید و یا از طریق تماس با نماینده رسمی شرکت نیکون در ایران یعنی شرکت نیکو نگرش از مشاوره رایگان بهره مند شوید ، امیدواریم خرید منطقی و مناسبی داشته باشید.